O CONu

DK Ostrov
Pořadatel akce

Možná si kladete velice zajímavé otázky, proč, kdo, kdy… co vlastně stojí za zrodem prvního Ostrovského CONu.

Na celém světě se fenomén CONů (CON = convention, sraz příznivců určitého tématu) stává stále populárnějším trendem a výjimkou není ani Česká Republika, máme zde Festival Fantazie, Animefest, CraftCON, Advík a několik dalších. Nenarazili jsme ale na akci, která by se konala v naší kotlině, v západních Čechách. A proto vznikl první Ostrovský Fantasy CON – OstroFcon!

Nultý ročník akce se odehrával v historické části nádherného města Ostrov, které leží nedaleko oblíbené lázeňské destinace, Karlovými Vary. Vše probíhalo v klášterním areálu, který je součástí

squirrel_OC
Oficiální logo festovalu

kostela Zvěstování Panny Marie a v Zámeckém parku, ke kterému patří nově zrekonstruovaný zámeček (Městský úřad) a pohledová zeď, ze které je krásně vidět na celý park. Několik přednášek se odehrálo i v nově zrekonstruovaném Paláci princů, který již několik let věrně slouží Městské knihovně.

Maskotem našeho CONu je veverka, kromě toho, že se nachází v erbu města, jich v parku také pobíhá požehnaně a věřte nám, naše veverky naštvat nechcete. Barvou CONu je pak modrá, je vědecky dokázáno, že má nejen uklidňující efekt na naše pilné organizátory, ale dále symbolizuje důvěru, důstojnost, věrnost a umírněnost, stejně tak Ostrov jako takový. Proč tedy modrá? Protože můžeme!

Vznik našeho CONu je vlastně ještě prostší, než si myslíte. Původně jsme totiž připravovali program pro zahájení krásné komiksové výstavy v Klášterním areálu. Časem jsme zjistili, že máme toho tolik, co nabídnout, že nám to začalo přerůstat přes hlavu a tak se naše myšlenky postupně vyvíjely do akce. K našemu úsilí podalo obrovskou pomocnou ruku samotné Město Ostrov a Dům kultury Ostrov, za což jsme velice vděční. A právě díky podpoře města a DK  jste mohli nultý ročník CONu navštívit zcela ZDARMA!

A pro koho je akce určená? Program stavíme pro fandy komiksu, ilustrace, grafiky, počítačových her a zábavy. Doufáme, že si naši akci užije každý, bez rozdílu!

V realizaci nultého ročníku CONu pomohli i naši partneři a sponzoři, kosmetika Mary Kay nám věnovala hlavní ceny do soutěží pro Cosplayery a bude Vám v sobotu k dispozici na kosmetické konzultace u hlavní Stage. Městská knihovna v Ostrově poskytla své prostory pro přednášky a velmi zajímavý program pro Vás má i oddělení pro mládež, jejich stánek také najdete u hlavní Stage v Zámeckém parku. Firma N.G. Trade a.s. pana Ing. Nepraše nám zapůjčila prostor pro zaparkování velkého množství vozidel, firma Elektro S nám přivede do interaktivní herny internet a ZZZetko Baguette nám připravuje občerstvení pro dobrovolníky, bez kterých bychom celou akci sami nezvládli ukočírovat.

Doufáme, že se akce stane tradicí.

Přejít nahoru